Pen/tr: Difference between revisions
m (→Kondisyon) |
(Remove old crafting system) |
||
(2 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{{DISPLAYTITLE:Tükenmez Kalem}} | {{DISPLAYTITLE:Tükenmez Kalem}} | ||
{{Header|Project Zomboid|Items|Miscellaneous items|Household|Stationery}} | {{Header|Project Zomboid|Items|Miscellaneous items|Household|Stationery}} | ||
{{Improve|Fix crafting to new system}} | |||
{{Reupload|3D Model varyantları yok}} | {{Reupload|3D Model varyantları yok}} | ||
{{Infobox item | {{Infobox item | ||
Line 43: | Line 44: | ||
Aşağıdaki tablo(lar)da yağma dağılımları verilmiştir. | Aşağıdaki tablo(lar)da yağma dağılımları verilmiştir. | ||
<div class="togglebox theme-red"> | |||
<div>Pen distribution | |||
<span class="mw-customtoggle-togglebox-Pen" title="{{int:show}} / {{int:hide}}" style="float:right; padding-right:30px; padding-top:4px; font-size:0.7em; font-weight:normal;">{{int:show}} / {{int:hide}}</span></div> | |||
<div class="mw-collapsible mw-collapsed" id="mw-customcollapsible-togglebox-Pen"> | |||
<div class="toggle-content"><div style="display: flex;"><div style="float:left;"> | |||
{| class="wikitable theme-red" style="margin-right:15px; width:95%;" | |||
|+ {{ll|Containers}} | |||
|- | ! Building / Room | ||
| | ! Container | ||
|{{ll| | ! Rolls | ||
|4 | ! Chance | ||
|8 | |- | ||
|- | | Not referenced | ||
| | | {{ll|GolfLockers}} | ||
|4 | | 4 | ||
|8 | | 8.0 | ||
|- | |- | ||
| | | all | ||
|4 | | {{ll|Bag_Schoolbag}} | ||
|8 | | 1 | ||
|- | | 8.0 | ||
| | |- | ||
|4 | | all | ||
|8 | | {{ll|counter}} | ||
|- | | 4 | ||
| | | 8.0 | ||
|1 | |- | ||
|8 | | all | ||
|- | | {{ll|desk}} | ||
| | | 4 | ||
|4 | | 8.0 | ||
|8 | |- | ||
|- | | all | ||
| | | {{ll|filingcabinet}} | ||
| | | 4 | ||
|4 | | 8.0 | ||
|8 | |- | ||
|- | | all | ||
| | | {{ll|inventoryfemale}} | ||
|4 | | 1 | ||
| | | 1.0 | ||
|- | |- | ||
| | | all | ||
|4 | | {{ll|locker}} | ||
| | | 4 | ||
|- | | 8.0 | ||
|- | |||
| | | all | ||
|1 | | {{ll|officedrawers}} | ||
|0.8 | | 4 | ||
|- | | 8.0 | ||
| | |- | ||
|4 | | all | ||
|8 | | {{ll|other}} | ||
|- | | 1 | ||
| | | 8.0 | ||
| | |- | ||
| | | all | ||
| {{ll|shelves}} | |||
| 4 | |||
|4 | | 8.0 | ||
|8 | |- | ||
|- | | all | ||
|bookstore | | {{ll|sidetable}} | ||
| | | 4 | ||
|4 | | 2.0 | ||
| | |- | ||
|- | | artstore | ||
| {{ll|counter}} | |||
| | | 4 | ||
|4 | | 8.0 | ||
|8 | |- | ||
|- | | artstore | ||
| | | {{ll|shelves}} | ||
|4 | | 4 | ||
|8 | | 20.0 | ||
|- | |- | ||
| | | artstore | ||
|4 | | {{ll|shelves}} | ||
|8 | | 4 | ||
|- | | 10.0 | ||
|closet | |- | ||
| | | bedroom | ||
|4 | | {{ll|crate}} | ||
|8 | | 1 | ||
|- | | 0.8 | ||
|empty | |- | ||
| | | bedroom | ||
|4 | | {{ll|desk}} | ||
|8 | | 4 | ||
|- | | 8.0 | ||
|garagestorage | |- | ||
| | | bedroom | ||
|4 | | {{ll|sidetable}} | ||
|8 | | 4 | ||
|- | | 8.0 | ||
|generalstore | |- | ||
| | | bookstore | ||
|4 | | {{ll|counter}} | ||
|8 | | 4 | ||
|- | | 10.0 | ||
|hall | |- | ||
| | | classroom | ||
|4 | | {{ll|counter}} | ||
|8 | | 4 | ||
|- | | 8.0 | ||
| | |- | ||
| | | classroom | ||
|4 | | {{ll|desk}} | ||
|8 | | 4 | ||
|- | | 8.0 | ||
| | |- | ||
|4 | | classroom | ||
|8 | | {{ll|metal_shelves}} | ||
|- | | 4 | ||
| | | 8.0 | ||
|{{ll| | |- | ||
|4 | | closet | ||
|8 | | {{ll|crate}} | ||
|- | | 4 | ||
|{{ll| | | 8.0 | ||
|4 | |- | ||
|8 | | empty | ||
|- | | {{ll|crate}} | ||
| | | 4 | ||
|4 | | 8.0 | ||
|8 | |- | ||
|- | | garagestorage | ||
| | | {{ll|crate}} | ||
|4 | | 4 | ||
|8 | | 8.0 | ||
|- | |- | ||
| | | generalstore | ||
| | | {{ll|shelves}} | ||
|4 | | 4 | ||
|8 | | 8.0 | ||
|- | |- | ||
| | | hall | ||
|4 | | {{ll|locker}} | ||
|8 | | 4 | ||
|- | | 8.0 | ||
| | |- | ||
|4 | | kitchen | ||
|8 | | {{ll|counter}} | ||
|- | | 4 | ||
| | | 8.0 | ||
| | |- | ||
|4 | | kitchen | ||
|8 | | {{ll|shelves}} | ||
|} | | 4 | ||
| 8.0 | |||
|- | |||
| livingroom | |||
| {{ll|shelves}} | |||
| 4 | |||
| 8.0 | |||
|- | |||
| livingroom | |||
| {{ll|sidetable}} | |||
| 4 | |||
| 8.0 | |||
|- | |||
| office | |||
| {{ll|counter}} | |||
| 4 | |||
| 8.0 | |||
|- | |||
| office | |||
| {{ll|desk}} | |||
| 4 | |||
| 8.0 | |||
|- | |||
| office | |||
| {{ll|metal_shelves}} | |||
| 4 | |||
| 20.0 | |||
|- | |||
| office | |||
| {{ll|metal_shelves}} | |||
| 4 | |||
| 10.0 | |||
|- | |||
| post | |||
| {{ll|counter}} | |||
| 4 | |||
| 10.0 | |||
|- | |||
| post | |||
| {{ll|counter}} | |||
| 4 | |||
| 20.0 | |||
|} | |||
</div> | |||
<div style="float:left;"> | |||
{| class="wikitable theme-red" style="margin-right:15px; width:95%;" | |||
|+ {{ll|Vehicles}} | |||
! Vehicle Type/Location | |||
! Rolls | |||
! Chance | |||
|- | |||
| AmbulanceGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| CarpenterGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| ConstructionWorkerGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| DistilleryGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| DoctorGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| ElectricianGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| FarmerGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| FireGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| FishermanGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| FossoilGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| GloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| GolfGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| HeraldsGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| HunterGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| MassGenFacGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| McCoyGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| MetalWelderGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| PainterGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| PoliceGloveBox | |||
| 4 | |||
| 20 | |||
|- | |||
| PostalGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| RadioGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| RangerGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| SpiffoGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| SurvivalistGlovebox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| TaxiGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|- | |||
| TransitGloveBox | |||
| 4 | |||
| 8 | |||
|} | |||
</div> | |||
</div><div style="clear:both;"></div> | |||
</div></div><div class="toggle large mw-customtoggle-togglebox-Pen" title="{{int:show}}/{{int:hide}}"></div></div> | |||
==Üretim== | ==Üretim== | ||
{{Obsolete|hidecat=true|text=Tükenmez kalemler artık üretimde kullanılamıyor ve bunun yerine [[#Yazı yazma|yazı yazmak]] için varlar.}} | {{Obsolete|hidecat=true|text=Tükenmez kalemler artık üretimde kullanılamıyor ve bunun yerine [[#Yazı yazma|yazı yazmak]] için varlar.}} | ||
Eskiden tükenmez kalem [[doodle/tr|karalanmış kağıt]] yapmak için ya da [[Empty Notebook/tr|not defterine]] [[Journal/tr|günlük]] tutmak için kullanılırdı. Ancak bu özellikler artık kaldırıldı. | Eskiden tükenmez kalem [[doodle/tr|karalanmış kağıt]] yapmak için ya da [[Empty Notebook/tr|not defterine]] [[Journal/tr|günlük]] tutmak için kullanılırdı. Ancak bu özellikler artık kaldırıldı. | ||
<nowiki> | |||
{{Crafting header|ing=2}} | {{Crafting header|ing=2}} | ||
{{Crafting|ing=2 | {{Crafting|ing=2 | ||
Line 231: | Line 390: | ||
}} | }} | ||
|} | |} | ||
</nowiki> | |||
==Ayrıca bakınız== | ==Ayrıca bakınız== | ||
*[[ | *[[Pencil/tr]] | ||
*[[Eraser/tr]] | *[[Eraser/tr]] | ||
Latest revision as of 10:56, 28 April 2024
Base.RedPen
Base.BluePen
Tükenmez kalem bir yazı yazma aracı ve erken oyun silahıdır.
Kullanım
Yazı yazma
Çok Oyunculu sunucularda diğer oyunculara bırakılabilecek notlar yazmak için günlükler, boş not defterleri ve defter sayfası ile birlikte bir kalem kullanılabilir. Haritalara, kullanılan tükenmez kalemin renginde semboller ve metinler eklenerek kalemle açıklamalar yazılabilir.
Silah
Tükenmez kalem zombileri öldürebilen bir doğaçlama silah olarak değerlendirilebilir. Ancak bu şekilde kullanıldığında genellikle bütün dayanaklılığını tüketir; kırılarak kullanılamaz hale gelir. Yine de, zombileri gizlice öldürmek için bir silah olarak kullanılabilir. Çok yaygın bir yağmalanabilir öğe oldukları için, alınıp, yağmalanan yapı içerisindeki zombiyi gizlice öldürmede kullanılıp, ıskartaya ayrılabilir.
Kondisyon
Tükenmez kalemlerin maksimum kondisyonu 2'dir. Bozulma hızı onarım becerisine bağlıdır. Şu formülü kullanarak dayanıklılık kaybetme basitleştirilebilir: 1/(1 + maintenanceMod × 2)
. "maintenanceMod" yani onarma değişkeni onarım becerisi kullanarak hesaplanabilir.
Aşağıda çeşitli onarım becerisi seviyelerinde onarma kaybetme şansına dair bir örnek verilmiştir.
Onarım becerisi | Kondisyon azalma şansı |
---|---|
0 | 1/1 (100%) |
2 | 1/3 (33%) |
4 | 1/5 (20%) |
6 | 1/7 (14%) |
8 | 1/9 (11%) |
10 | 1/11 (9%) |
Dağılım
Aşağıdaki tablo(lar)da yağma dağılımları verilmiştir.
Building / Room | Container | Rolls | Chance |
---|---|---|---|
Not referenced | GolfLockers/tr | 4 | 8.0 |
all | Bag_Schoolbag/tr | 1 | 8.0 |
all | counter/tr | 4 | 8.0 |
all | desk/tr | 4 | 8.0 |
all | filingcabinet/tr | 4 | 8.0 |
all | inventoryfemale/tr | 1 | 1.0 |
all | locker/tr | 4 | 8.0 |
all | officedrawers/tr | 4 | 8.0 |
all | other/tr | 1 | 8.0 |
all | shelves/tr | 4 | 8.0 |
all | sidetable/tr | 4 | 2.0 |
artstore | counter/tr | 4 | 8.0 |
artstore | shelves/tr | 4 | 20.0 |
artstore | shelves/tr | 4 | 10.0 |
bedroom | crate/tr | 1 | 0.8 |
bedroom | desk/tr | 4 | 8.0 |
bedroom | sidetable/tr | 4 | 8.0 |
bookstore | counter/tr | 4 | 10.0 |
classroom | counter/tr | 4 | 8.0 |
classroom | desk/tr | 4 | 8.0 |
classroom | metal_shelves/tr | 4 | 8.0 |
closet | crate/tr | 4 | 8.0 |
empty | crate/tr | 4 | 8.0 |
garagestorage | crate/tr | 4 | 8.0 |
generalstore | shelves/tr | 4 | 8.0 |
hall | locker/tr | 4 | 8.0 |
kitchen | counter/tr | 4 | 8.0 |
kitchen | shelves/tr | 4 | 8.0 |
livingroom | shelves/tr | 4 | 8.0 |
livingroom | sidetable/tr | 4 | 8.0 |
office | counter/tr | 4 | 8.0 |
office | desk/tr | 4 | 8.0 |
office | metal_shelves/tr | 4 | 20.0 |
office | metal_shelves/tr | 4 | 10.0 |
post | counter/tr | 4 | 10.0 |
post | counter/tr | 4 | 20.0 |
Vehicle Type/Location | Rolls | Chance |
---|---|---|
AmbulanceGloveBox | 4 | 8 |
CarpenterGloveBox | 4 | 8 |
ConstructionWorkerGloveBox | 4 | 8 |
DistilleryGloveBox | 4 | 8 |
DoctorGloveBox | 4 | 8 |
ElectricianGloveBox | 4 | 8 |
FarmerGloveBox | 4 | 8 |
FireGloveBox | 4 | 8 |
FishermanGloveBox | 4 | 8 |
FossoilGloveBox | 4 | 8 |
GloveBox | 4 | 8 |
GolfGloveBox | 4 | 8 |
HeraldsGloveBox | 4 | 8 |
HunterGloveBox | 4 | 8 |
MassGenFacGloveBox | 4 | 8 |
McCoyGloveBox | 4 | 8 |
MetalWelderGloveBox | 4 | 8 |
PainterGloveBox | 4 | 8 |
PoliceGloveBox | 4 | 20 |
PostalGloveBox | 4 | 8 |
RadioGloveBox | 4 | 8 |
RangerGloveBox | 4 | 8 |
SpiffoGloveBox | 4 | 8 |
SurvivalistGlovebox | 4 | 8 |
TaxiGloveBox | 4 | 8 |
TransitGloveBox | 4 | 8 |
Üretim
Eskiden tükenmez kalem karalanmış kağıt yapmak için ya da not defterine günlük tutmak için kullanılırdı. Ancak bu özellikler artık kaldırıldı. {{Crafting header|ing=2}} {{Crafting|ing=2 | product_image = [[File:Notebook.png|link=Günlük]] | product_name = {{ll|Journal}} | product_quantity = x20 | rec = | xp = <!-- Not present in the old template. Please fill in manually. --> | m1_1 = [[File:Pen.png|20px|link=Pen/tr|Tükenmez Kalem]] {{ll|Pen}} | m1_2 = [[File:Pencil.png|20px|link=Pencil/tr|Kurşun Kalem]] {{ll|Pencil}} | q1 = | tag1 = (harcanır) | f2 = [[File:Notebook.png|link=Empty Notebook/tr|Boş Not Defteri]] | i2 = {{ll|Empty Notebook}} | q2 = | tag2 = (harcanır) | sl = ''yok'' }} {{Crafting|ing=2 | product_image = [[File:Paper.png|link=Doodle/tr|Karalanmış Kâğıt]] | product_name = {{ll|Doodle}}{{Sup|Kaldırıldı}} | product_quantity = | rec = | xp = <!-- Not present in the old template. Please fill in manually. --> | m1_1 = [[File:Pen.png|20px|link=Pen/tr|Tükenmez Kalem]] {{ll|Pen}} | m1_2 = [[File:Pencil.png|20px|link=Pencil/tr|Kurşun Kalem]] {{ll|Pencil}} | q1 = | tag1 = (harcanır) | f2 = [[File:Paper.png|link=Sheet of Paper/tr|Defter Sayfası]] | i2 = {{ll|Sheet of Paper}} | q2 = | tag2 = (harcanır) | sl = ''yok'' }} |}